ZAHRADNÍ GRILY PALAZZETTI / SUMARTRA

V této sekci nebylo nalezeno žádné zboží.


Grilování je v Čechách velmi populární a zájem o tento způsob úpravy jídla neustále roste. Podporuje to setkávání a posezení s lidmi, ať už v rodině nebo s přáteli.

Už v roce 1954 italská firma PALAZZETTI začala vyrábět grily pro restaurace, ale hlavně pro osobní použití. V této době, několik let po válce, byla úprava jídla na elektrickém vařiči nebo na plynu výjimečná. Proto se začala zkoušet výroba z prefabrikátových dílů, aby byla snadno smontovatelná, správně táhla bez kouření a dlouho vydržela.

V dnešní době nabízí firma Palazzetti 24 typů pro venkovní prostory a přístřešky.

Pro výrobu se používají  odolné materiály jako ryze italský drcený mramor s různými pojivy, až po speciální betony obohacené oxidem hlinitým.

Velikost i tvar komínku odkouření jsou lety prověřené a dobře “táhnou” i při vyšších teplotách. Kdo by také chtěl, aby mu při grilování kouř šel na gril!

Na konci katalogu jsme vám ukázali několik obrázků surového krbu bez povrchové úpravy, aby bylo vidět, že jednotlivé části grilu jsou vyrobeny ze záměrně jiných materiálu v závislosti na zatížení grilu při provozu.

Spodní část je drceného mramoru a betonu vyztuženého drátky, pracovní deska je ze speciálního materiálu Marmotech.

Část ohniště a vnitřní desky jsou z betonu obohaceného oxidem hlinitým pro větší pevnost a tepelnou odolnost.

Horní římsa v barvě hlíny musí být dostatečně pružná, pevná a tepelně odolná.

Odkouření je speciálně tvarované do tvaru trychtýře. Do vnitřní části  je vložena ocelová vložka chránící venkovní části proti agresivnímu kouři, ale také zlepšující tah kouře i při takto malé výšce.

Dva typy Caorle a Maretimo Neu2  jsou celé vyrobené Marmotechu, takže mají konečnou barvu i povrchovou úpravu.

Ty se jen jednou za rok musí natřít penetrací - speciálním roztokem pro oživení barev,

ale jinak jsou bezúdržbové.

Ostatní typy můžete nechat buď “přírodní” nebo natřít speciální  bílou křemičitou barvou,

Vyráběnou firmou Palazzetti, která je vodoodpudivá a povrch se dá vymodelovat jak houba nebo válečkem na hrubý povrch.

Některé typy mají v zadní části nebo i na boku držák na dřevo (někdy se mu říká kozlík), ve kterém hoří polena a tím se celý prostor nahřeje mnohem více, než jen dřevěným uhlím. Pak je maso křehčí a šťavnatější!

Další předností je snadná montáž a údržba. Pro zimní odstávku se dodávají plastové kryty, aby v zimním období voda a led nenarušily celou konstrukci.

Různé tvary, velikosti a povrchy jsou 100% Made in  Italy a komu se líbí, bude mít doma nejen perfektní výrobek pro letní posezení a grilování, ale i nádherný zahradní nábytek.