10. 08. 2018

Kamna s troubou OMBRETA jsou v obývací kuchyni nejlepší volba.

Kdo se rozhodl koupit kamna OMBRETA s integrovanou troubou mi jistě dá za pravdu, že je to užasná věc. Zabírají málo místa, kachlový obklad se líbí a když se topí je v troubě stálá teplota.

Integrovaný teploměr pomáhá nahřátí  na potřebnou teplotu a to pečení je prostě jedinečné. Kdo se to naučí peče raději na "dřevě".

Tam kde např. není proud nebo někdy vypadne je to jediný způsob jak udržet chod domácnosti. Na varné plotně lze dokonce něco ohřívat.

Celolitinová konstrukce obalená kachlemi přečká několik desetiletí a vysoká účinnost hoření spotřebuje málo dřeva. Někdy si říkám proč nachávají stavět kachláče, když mají teplo až za dva dny a stoji to mnohem víc.

V tomto případě měla paní domácí zkušenost ze sporákem od Nordiky ROSA a při budování ústředního topení chtěla nezávislá  kamna s troubou, která by se vešla do stávajícího prostoru. Spojení obytné kuchyně s krbovými kamny ji připadalo nejlepší. Teplo od kamen je příjemnější než z radiátorů a to je na chalupách to nejlepší. Ve městě si to dovolit může málo kdo ale i dnes k nách příchází lidé, kteří si doměčku chtějí udělat lepší atmosféru.