Úvod » Krbová kamna CERA design

Kamna na dřevo Cera - krása v jednoduchém designu

Německý výrobce luxusních kamen specializujicí se na nízkoenergetické a pasivní domy. Výrobky splňují požadky na těsnost topeniště a nasávání vzduchu z exteriéru. Předností výrobků jsou malé výkony a u většiny typů možnost velké akumulace tepla, kdy kamna po skončení topení  po dobu 10 hodin sálají teplo do prostoru. Výrobky jsou na nejvyšší technické úrovni co se týče zpracování, ale i procesu hoření a jeho ovladatelnosti.

Jako jedni z mála výrobců mají výrobky firmy CERA certifikát na těsnost, což je podmínka pro umístění kamen do pasivních a nízkoenergetických domů, kde je požadavek, aby kamna svým provozem neovlinňovali tlakové podmínky v prostoru instalace. Všechny nabízené produkty je možné použít při zátěžových testech těsnosti tzv. blow-door-testech.

Všechny modely májí dvojité opláštění. U akumalčních modelů je uzavíratelné, aby nedocházelo k rychlému ochlazování kamen. Druhý plášt tvoří většinou lakovaná ocel, u některých akumulačních modelů je druhý plášť tvořen keramikou.

V akumulačních modelech jsou uloženy akmulační vyzdívky, kterými zárověň prochází spalinová cesta.  Výrobce má odzkoušeno, že po nahřátí akumulačních vložek a skončení topení, pokračuje pomalé sálání tepla cca 1,2 kW/ hod. do prostoru a to až po dobu 10 hodin.

Zavírání dvířek je lehké a automatické. Dveře topeniště se otvírají pouze tahem za dřevěnou rukojeť. Při zavírání dvířek je stačí pouze pustit poté dojde k pozvolnému a tichému dovření dvířek.

Vysvětlivky piktogramů u jednotlivých typů kamen.

Akumulační

vložka

 

Doplněkpro natáčení

kamen o 60°

(na objednávku)

Kontrola spalování

pomocí elektronického

regulátoru (na objednání)

Těsná kamna pro

nízkoenergetické

a pasivní domy.

Konvekční proudění

tepla

 

Pohodlné a velmi

klidné samozavíraní

dvířek topeniště.

Kamna na pelety.

Kamna s výměníkem.

Kamna na bio ethanol

NĚKTERÉ Z MODELŮ MAJÍ VNĚJŠÍ PLÁŠŤ Z KOROZI ODOLNÉ OCELI, NEJZNÁMĚJŠÍ POD OBCHODNÍ ZNAČKOU COR-TEN (TÉŽ CORTEN). JE TO SKUPINA OCELOVÝCH SLITIN, KTERÉ JSOU-LI PO NĚKOLIK LET VYSTAVENY POVĚTRNOSTNÍM VLIVŮM, ZÍSKÁVÁ JEJICH POVRCH STÁLOU, CHARAKTERISTICKY A ESTETICKY PŮSOBIVOU REZAVOU PATINU.

Řadit podle 
Výrobce  


Cena 87 035 Kč
Cena 92 482 Kč
Cena 93 810 Kč
Cena 94 947 Kč
Cena 99 512 Kč
Cena 101 337 Kč

novinka
doprava zdarmaCena 105 446 Kč

doprava zdarmaCena 106 359 Kč
Cena 108 398 Kč

novinka
doprava zdarmaCena 108 398 Kč

novinka
doprava zdarmaCena 114 142 Kč
Cena 115 488 Kč
Cena 116 249 Kč
Cena 116 752 Kč

novinka
doprava zdarmaCena 123 248 Kč