Úvod »PLYNOVÉ KRBY ITALKERO » Vložky s nuceným odtahem

Vložky s nuceným odtahem

Plynové krbové vložky s nuceným odtahem se instalují všude tam, kde není možné vést koncentrický komín s ohledem na délku. Odtah spalin a nasávání vnějšího vzduchu u vložek s nuceným odtahem zajišťuje integrovaný ventilátor. Nasávání a odtah spalin je veden v trubkách o průměrech 54 nebo 80 mm. Podle počtu kolen a způsobu realizace nasávání lze vést odkouření až do délky 40 metrů. Odkouření a nasávání může vést v podlaze na úrovni krbové vložky a následně být ukončeno na fasádě domu. Odtah spalin a nasávání vzduchu zajišťuje tichý ventilátor.

Krbové vložky mají ocelovou konstrukci.  Provoz krbových vložek s nuceným odtahem jsou závyslé na elektrické síti. Při výpadku elektrické energie však nehrozí žádné přehřátí. Vložka sama uzavře plynový ventil a přestane hořet.

Vložka má instalovaný regulační plynový ventil spolu s elektronikou, která ho podle pokynů ovládá a reguluje hoření. V závislosti na nastaveném výkonu reguluje elektronická jednotka i odtahový ventilátor a ventilátor teplého vzduchu. Ovládání krbových vložek se děje prostřednictvím bezdrátového modulu s termostatem a časovačem, který se umisťuje na zeď do max. vzdálenosti 6 metrů od krbové vložky. Tato jednotka je napájená 3 tužkovými bateriemi AA. V případě poruchy nebo došlých baterií jsou krbové vložky vybaveny manuálním ovládáním, které je umístěno přímo na vložce s obložením nebo v mřížce nasávající studený vzduch do ostění. Zapalování probíhá pomocí pizoelektrického zapalování.

Vložky jsou konstruované jako teplovzdušné. Pomocí teplovzdušného ventilátoru se povrch vložky ochlazuje a ohřátý vzduch se vyfukuje instalovanými mřížkami v obestění krbové vložky nebo mřížkami v opláštění. Na objednávku je možné objednat speciální rámeček, kdy již není nutná instalace jakýkoliv mřížek do ostění krbové vložky. Jedná se o typy s příponou "Q".

Krbové vložky májí panoramatické sklo s odolností 750°C, které je pro potřebu údržby hořáku a skla vyklápěcí. Pro skutečný zážitek z hoření se instalují na hořák dřevěná polena nebo bílé říční kamínky. Dřevěná polena věrně imitují skutečné dřevo. Jsou vyrobena z izolační nehořlavé hmoty a ručně barvené do odstínu ohořelého dřeva.

Největší výhody plynových vložek jsou bezúdržbový jednoduchý provoz. Nesporná výhoda vložek na plyn s nuceným odtahem je možnost instalace tam, kde není možné instalovat potřebný komín.

Pro tento druh topní není nutné kupovat a připravovat palivo na více let dopředu, chodit pro palivo několikrát denně a přinášet nečistoty a hmyz v palivu do bytu. Díky své jednoduché obsluze pomocí dálkového ovladače se automaticky zapálí a po pár minutách již vložka topí. Nedochází k zašpinění skla a s použitím imitace dřeva je hoření věrné a téměř k nerozeznání od klasického hoření. Přítomnost dvou ventilátorů může vznášet pochyby o hlučnosti, ale vložky jsou konstruovány jako bezhlučné. Díky prostorovému termostatu dochází k úspoře paliva, kdy po dosažení teploty vložka minimalizuje svůj výkon a v případě potřeby se opět rychle nahřeje. K tomuto účelu je vložka vybavena "věčným plamínkem", díky kterému není nutné vždy procházet fází zapalování a vše je řízeno autoamticky.

U VŠECH TYPŮ JE NUTNÉ K CENĚ VLOŽKY PŘIPOČÍTAT CENU ZA VNITŘNÍ IMITACI DŘEVA NEBO ŘÍČNÍ OBLÁZKY.

Řadit podle 
Výrobce  


Cena 137 424 Kč

doprava zdarma


doprava zdarma


doprava zdarmaCena 144 622 Kč

doprava zdarmaCena 152 802 Kč

doprava zdarmaCena 157 220 Kč

doprava zdarmaCena 163 600 Kč

doprava zdarma


doprava zdarma


doprava zdarmaCena 169 653 Kč

doprava zdarmaCena 170 798 Kč

doprava zdarmaCena 175 870 Kč

doprava zdarmaCena 178 814 Kč

doprava zdarmaCena 179 960 Kč

doprava zdarmaCena 183 723 Kč

doprava zdarmaCena 187 649 Kč

doprava zdarmaCena 194 030 Kč

doprava zdarmaCena 203 191 Kč

doprava zdarmaCena 208 917 Kč

doprava zdarmaCena 211 862 Kč

doprava zdarmaCena 219 878 Kč

doprava zdarmaCena 221 187 Kč

doprava zdarmaCena 225 441 Kč

doprava zdarmaCena 238 856 Kč

doprava zdarma


doprava zdarma