Úvod » Kamna-vložky na pelety EXTRAFLAME » Modelová řada Evolution line

Modelová řada Evolution line

Teplovzdušná kamna Extraflame této řady jsou tiché jako kamna na dřevo. Některým lidem vadilo, že při hoření musel běžet ventilátor, který vyfukoval teplý vzduch z kamen. I když byl velmi tichý v noci to někomu vadilo a kamna vypínal. Nyní je to zcela jiné. Na malý výkon kamna nepotřebují nucenou ventilaci a přejdou do konvekčního proudění, kdy teplý vzduch odchází horní mřížkou. Dalším vylepšením je automatické čištění litinového hořáku a velký popelník. Již není potřeba ručně čistit hořák a údržba spočívá jen v odstraňování popela jednou za týden.
Řadit podle 
Výrobce  
Je vhodná především pro nízkoenergetické a pasivné domy, kde je požadavak na těsnost a mít možnost přisávat vzduchu pro spalování z exteriéru. Tím nedochází k tlakovému ovlivňování vnitřního prostředí. Spotřebiče z této řady jsou zcela hermeticky těsné a mají centrální přívod vzduchu.

Evolution Line je nová řada produktů, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly novým potřebám spotřebitelů, kteří se stále více zabývají kvalitou, užitnou hodnotou, malou spotřebou a ekologií.

Každý prvek je charakterizován vysoce technologickými vlastnostmi, které zlepšuje každodenní používání, a současně snižují potřebu časté údržby a zároveň zajišťuje vysokou spolehlivost.
Vysoké standardy kvality komponentů a pečlivý design a bezpečnost činí tato zařízení ideální volbou pro ty, kteří chtějí to nejlepší pro svůj domov.
Jsou  tišší, sami se čistí, jsou  bezpečná a vytvářejí teplo téměř okamžitě  jakmile jsou zapnuta. Dají se ovládat  snadno dálkovým ovladačem.

TICHO: Tichý provoz bez ztráty účinnosti umožňuje zcela vyloučit ventilátor teplého vzduchu, čímž získáte maximální akustický komfort a současně maximální výkon k ohřevu vody v domácích radiátorech.

PRAKTICKÉ: Rošt kamen se čistí automaticky
Systém sestávající z inovačního motoru, který automaticky odstraňuje zbytky spalování pelet bez nutnosti zásahu uživatele. Zásuvka na popel se musí vyprázdnit až po několika dnech provozu. Konkrétní řešení pro ty, kteří často používají kamna.

BEZPEČNÉ: Technologie a inovace pro vaši bezpečnost
Úplně izolovanost od okolního prostředí a to jak pro nasávání spalovacího vzduchu, tak pro vypouštění zbytků spalování, zajišťuje maximální bezpečnost a komfort. Tento speciální systém je dosažen těsností zásobníku pelet a spalovací komory včetně žáru odolných dveří.

RYCHLOST: Okamžité zapálení kdykoliv
Rychlé zapálení za všech povětrnostních podmínek (vlhké i studené) díky keramické žhavicí svíčce, která uvolňuje o 40% více energie než běžné nekeramické součásti, čímž zajistí tisíce zapálení.

JEDNODUCHOST: Kompletní a pohodlné ovládání, a to i z pohovky.
Kamna Evolution Line jsou standardně vybavena "dálkovým" rádiovým ovládáním, které umožňuje úplné ovládání všech funkcí kamen. Stejné ovládání může být také použito jako dálkový termostat: ve skutečnosti detekuje teplotu, v níž se nachází a řídí provoz zařízení, dokud          nedosáhne požadované teploty v tomto místě. Výhodou je, že kamna, která pracují tak jak chcete a tak dlouho jak si přejete, můžete snadno a pohodlně ovládat i pohovku.

PRUŽNOST: Maximální flexibilita při řízení komfortu v místnostech
Kombinace desky plošných spojů a rozšiřovací desky systému (na objednávku) umožnuje maximální flexibilitu při řízení systému ústředního topení, s možností regulovat různé teploty v každé místnosti v domě.

INOVATIVNÍ: Vždy v kontaktu se spotřebičem, i když nejste doma.
Ovládejte spotřebič i vzdáleně díky Apps: Total Control App (modul Wi-Fi), aplikaci Easy Access (modul Gsm) a bezdrátového termostatu.

EFEKTIVNÍ: Snižuje dobu zpoždění opětného zapálení.
Zvláštní sonda zajišťuje v reálném čase snímání teploty a provozní stav kamen, čímž se snižuje doba opětného zapálení a zajišťuje optimální spalování pelet.

PŘIZPŮSOBIVÝ: Snadno nastavte výkon vašeho topného systému.
V topném zařízení je instalováno čerpadlo, které po sepnutí umožňuje cirkulaci vody v otopné systému. Tato nová generace oběhových čerpadel (PWM) kromě zajištění úspor nákladů na elektrickou energii průběžně komunikuje s elektronickou deskou, která poskytuje informace o provozním stavu čerpadla, aby se přizpůsobila požadavkům systému: například když cirkulační jednotka přestane pracovat, spotřebič detekuje anomálie a také se automaticky vypne. Čerpadlo je řízeno automaticky. Možnost přizpůsobení nastavení čerpadla podle požadavků každého systému zajišťuje maximální flexibilitu v oblasti instalace a správy topných okruhů.