Úvod »PLYNOVÉ KRBY ITALKERO » Vložky s koncentrickým komínem

Plynové vložky s koncetrickým komínem

Krbové vložky na zemní plyn a propan-butan se využívají jako náhrada za klasické krbové vložky na dřevo. Jejich předností je jednoduché ovládání pomocí dálkového ovladače, bezúdržbový a čistý provoz. Už žádné tahání dřeva do bytu a s tím spojených nečistot a nechtěných brouků.

Plynové vložky jsou nezávislé na elektrické energii. Pro svůj provoz využívají 1x 9V a 4 x tužkové baterie AA. Odvod spalin z plynových vložek Italkero je realizován pomocí koncentrického nerezového komínu, který je veden od vložky až nad střechu nebo fasádu.  Konstrukce koncentrického komína spočívá v soustředění dvou trubek - jedna v druhé.  Mezera mezi vnitřní trubkou a vnější slouží jako přívod vzduchu pro spalování a jako izolant a vnitřní trubka slouží pro odvod spalin z krbové vložky. Pro krbové vložky Italkero se používají koncentrické komíny o průměrech 100/150 a 130/200 mm. Koncentrické komíny mají své délkové limity, které je nutné pro správnou funkci vložky dodržet. U každé vložky je znázorněno jaké délky vedení komínu mohou být použity. Pokud není možná realizace pomocí koncentrického komína nezoufejte, máme v nabídce krbové vložky na plyn s nuceným odtahem,  které mají limity délky vedení odkouření větší a mají možnost vedení v podlaze v úrovni vložky i na fasády.

Plynové vložky mají ocelovou konstrukci a nastavitelné nožičky. Jsou vybavené plynovým regulačním ventilem, který reguluje přísun plynu na hořák. Dále je zde elektronická jednotka, která pomocí dálkového ovladače ovládá plynový ventil. Tato jednotka je napájená 4 kusy tužkových baterií AA. Tento ventil je podle typu zvolené vložky umístěn pod krbovou vložkou a je její součástí nebo mimo krbovou vložku, avšak max. 1,5 metru od vložky. V takovém případě je součástí dodávky držák ventilu s dvířky, který se zabudovává do ostění krbové vložky. Zapálení krbové vložky probíhá automaticky pomocí pizoelektrického zapalování. Součástí hořáku je i "věčný plamínek", díky kterému nemusí probíhat klasické zapálení pomocí jiskry, ale vložka začne topit ihned jakmile bude dám pokyn dálkovým ovladačem. Dálkový ovladač dodávaný s krbovou vložkou slouží k zapálení vložky, k ukončení topení a regulaci výkonu. Na objednávku je možné dokoupit dálkový ovladač s displejem, který je vybaven termostatem a časovačem. V případě, že dojdou baterie nebo se ovladač rozbije, je možné krbovou vložku ovládat manuálně pomocí otočného knoflíku na regulačním ventilu.

Všechny plynové vložky od firmy Italkero mají již v základním vybavení instalovaný teplovzdušný plášť, pomocí kterého je možné vést teplý vzduch cíleně do dalších prostor nad vložkou nebo za vložkou. Krbová vložka má panoramatické sklo s odolností 750°C, které umožňuje krásný pohled na plápolající plamínky v topeništi. Toto sklo je vyjímatelné z důvodu údržby topeniště a hořáku. K tomuto účelu jsou součástí dodávky i přísavné úchyty na sklo k pohodlné a bezpečné manipulaci se sklem. Samotné sklo zůstává díky čistému spalování plynu vždy čisté.

Jako kulisa v topeništi a krycí prvek hořáku se používá věrná imitace dřeva, které je vyrobeno z izolační hmoty a ručně barvené do odstínu ohořelého paliva, nebo bílé říční oblázky, které jsou volně položeny na ploše hořáku. Boční a zadní stěna je vyložena ocelovými vyzdívkami. Zadní stěnu krbových vložek je pak možno nahradit černým zrcadlem, které je pouze jako příslušenství na objednávku.

Největší výhody plynových vložek jsou bezúdržbový jednoduchý provoz bez potřeby elektrické sítě. Není nutné kupovat a připravovat palivo na více let dopředu, chodit pro palivo několikrát denně a přinášet nečistoty a hmyz v palivu do bytu. Díky své jednoduché obsluze pomocí dálkového ovladače se automaticky zapálí a po pár minutách již vložka topí. Nedochází k zašpinění skla a s použitím imitace dřeva je hoření věrné a téměř k nerozeznání od klasického hoření.

U VŠECH TYPŮ JE NUTNÉ K CENĚ VLOŽKY PŘIPOČÍTAT CENU ZA VNITŘNÍ IMITACI DŘEVA NEBO ŘÍČNÍ OBLÁZKY.Řadit podle 
Výrobce  


Cena 91 289 Kč

doprava zdarmaCena 97 833 Kč

doprava zdarmaCena 97 833 Kč

doprava zdarmaCena 102 414 Kčdoprava zdarmaCena 106 831 Kč

doprava zdarmaCena 109 612 Kč

doprava zdarmaCena 109 776 Kč

doprava zdarmaCena 110 921 Kč

doprava zdarmaCena 111 575 Kč

doprava zdarmaCena 114 684 Kč

doprava zdarmaCena 117 628 Kč

doprava zdarma

Cena 129 571 Kč

doprava zdarmaCena 129 571 Kč

doprava zdarma


doprava zdarmaCena 133 825 Kč

doprava zdarma


doprava zdarmaCena 134 152 Kč

doprava zdarmaCena 139 224 Kč

doprava zdarmaCena 142 005 Kč

doprava zdarmaCena 143 968 Kč

doprava zdarmaCena 143 968 Kč

doprava zdarma


doprava zdarmaCena 159 674 Kč

doprava zdarma