02. 07. 2018

Sporáky NORDICA - krátké seznámení a kam je použít

Dnes lze zakoupit velmi kvalitní sporáky, které již nejsou tak levné jako dřív ale topí mnohem víc a mají mnohem menší spotřebu.

 

NORDICA vyrábí  sporáky více jak 50 let a  vývojem dosáhla téměř dokonalosti.

Romantica 3,5 a 4,5 jsou základní  typy bez prosklených dvířek, s jednoduchou regulací jen klapkou v kouřovodu. Jednoduché, ale plně dostačující pro nenáročné uživatele za dobro cenu a přitom splní co se očekává. Topí a vaří, dá se v troubě upéc, nereznou a nepropálí se.

 

Sporák SOVRANA EASY má již prosklená přikládací dvířka, regulaci primárního a sekundárního vzduchu a ve spodní části velký vysouvací šuplík na dřevo nebo třísky. Sporák je ze smaltované oceli a je dvouplášťový, takže teplo se šíří jak sálavě, tak konvekčně a předává se do místnosti rovnoměrně.

 

Sporáky typové řady ROSA a menší  ROSETTA si vzala za   základ krbová kamna s trojitým spalováním, prosklením dvířek a kachlovým obložením. Jedná se o bytelnou řadu, kde silná litina je použita na všechny díly. Boční a přední kachle v barvě bordo jsou do kuchyní to pravé.

 

Celokovový sporák ROSA L  a ROSA XXL je další vývojový typ s větším výkonem a větší troubou. Kachle jsou jen zepředu, jinak jsou všechny venkovní díly ocelové matově smaltované.

Zde již je odkouření uprostřed, takže připojení ke komínu je jednodušší.

 

Litinové sporáky MAMY a SUPREMA mají také opláštění ocelové, smaltované, ale jinak je vše z litiny.  Také zde je odkouření uprostřed a napojení na komín je snadnější.  MAMY má meší troubu jak SUPREMA a je tím pádem užší. Takový technicko moderní vzhled, kde převládá smaltovaná litina, bytelné chromované panty a ještě silnější litinová plotna si rychle našla okruh zákazníků.

 

Sporák AMERICA má stejnou  konstrukci,ale ohniště je prostě obrovské. Největší výkon a multifunkční využití jako krb, grilování a  vaření a pečení. Velká trouba je nejvyšší třídou použití jak do interiéru, tak také do krytého exteriéru.

 

Sporáky ITALY a ITALY BUILT -IN jsou celolitinové sporáky, ale přední část je designově čistá, moderní bez kachlového obkladu.

 

Poslední řada sporáků NORDICA  -  VICENZAVERONAPADOVA jsou nejmodernější litinové sporáky s nerezovým opláštěním, přívodem externího vzduchu a regulací hoření termostatem. Jsou dvouplášťové s provětrávanými boky, takže se dají zabudovat do kuchyňské linky. I v nově postavených domech lze topit dřevem a být  nezávislý na elektřině nebo plynu.

 

Více informací najdete na www.lanordica.cz nebo www.top-el.cz


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ